Odchudzanie przy treningach piłki nożnej

Mam 16 lat, 174 cm, ważę 75 kg. Na co dzień trenuję piłkę nożną i chcę schudnąć, ale nie za bardzo wiem jak to odpowiednio zrobić. Chciałbym schudnąć do 4-5 kg. Jak skutecznie to zrobić? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,83 i znajduje się między 90 a 97 percentylem 9blisko 90 percentyla). Oznacza to, że masz lekką nadwagę. Powinieneś zadbać o swój sposób żywienia, aby nie dopuścić do rozwoju otyłości.
Powinieneś spożywać ok. 4-5 posiłków dziennie, zawsze pamiętając o I i II śniadaniu. Wybieraj produkty wartościowe, czyli pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, także graham, orkiszowe, grube kasze - gryczana, pęczak itp., pełnoziarniste makarony, ryż brązowy lub paraboiled, płatki owsiane, żytnie, jęczmienne), mleko i jego przetwory (bez cukru i słodkich dodatków, o zawartości tłuszczu 1,5%), chude mięso, ryby morskie, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.
Do sałatek dodawaj niewielkie ilości olejów roślinnych (na zimno).

Więcej informacji znajdziesz na stronie
www. abcodchudzanie. pl/tagi/piramida-zywienia-na-diecie
www. abcdieta. pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam