Odchudzanie u 15-latki a cukrzyca typu 1

Mam 15 lat 170cm wzrostu i ważę 72 kilogramy. Dodatkowo choruję 11 lat na cukrzycę typu pierwszego. Dzięki jakim ćwiczeniom uda mi się schudnąć 10 kilogramów ? Zauważyliście już pewnie że mam nadwagę ale ze względu na moją chorobę nie mogę stosować diet a naprawdę zależy mi na tym żeby schudnąć i pozbyć się "oponki" z brzucha. niestety nie wiem jakie ćwiczenia są dla mnie dobre. Błagam o pomoc i liczę na szybką odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Cukrzyca jest jedną z chorób, w których dieta odgrywa kluczowe znaczenie. Dlatego warto pamiętać,aby w pełni przestrzegać wszystkich zaleceń dla cukrzyków. Trzymanie się tych zasad, samo w sobie pomoże w stopniowej utracie masy ciała. Zwiększenie aktywności fizycznej jest zalecane, jednak w sposób stopniowy i mało intensywny. Lepiej aby były to długie, codzienne spacery, jazda na rowerze, czy krótki, wolny trucht. Nadmierny wysiłek fizyczny może bowiem prowadzić do hipoglikemii, czyli gwałtownego spadku poziomu glukozy we krwi.

Witam.Utrzymanie właściwej kondycji jest niezwykle ważne u osób chorych ba cukrzycę.Ćwiczenia powinny być dostosowane do możliwości pacjenta,jego wydajności fizycznej oraz współistniejących chorób.
Codzienne spacery są odpowiednie dla wszystkich chorych.
Na ogół nie ma przeciwwskazań do intensywnych form aktywności fizycznej, takich jak :
-pływanie
-tenis
-gra w piłkę
-narciarstwo
u osób, które zachorowały na cukrzycę, a prowadziły do tej pory aktywny tryb życia.
2-3 razy w tygodniu - rekreacja(kręgle, siatkówka),ćwiczenia ze skłonami, podnoszenie małych ciężarków,ćwiczenia na materacu
Codziennie-długie spacery, chodzenie po schodach, praca w ogrodzie, dodatkowe marsze.
indywidualnie-sport z przyrządami nastawiony na wyniki.
Myślę że coś dla siebie znajdziesz z tych propozycji.