Odchudzanie wspólne z córką

Moja córka ma 14 lat wzrost 158 waga 58 kg hgienistka powiedziała że jest otyła zastosowaliśmy diete je 5 posiłków dziennie na śniadanie owsianke drugie sniadanie ciemne pieczywo na obiad warzywa i chude mięso podwieczorek owoce i kolacje raczej cos mlecznego waga jej spadła w ciągu miesiąca tylko 2 kg dodam że ja sie też odchudzam z nią i u mnie szybciej waga spada widzę że jest zniechecona juz tym dodam że dużo sie rusza tańczy co robimy nie tak jaką dietę zastosować pozdrawiam
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zalecane tempo odchudzania to 0,5kg/tydzień, także spadek masy ciała u córki jest prawidłowy.Warto poinformować ją o tym, że aby ubytek masy ciała był trwały i zdrowy, należy uzbroić się w cierpliwość.
Wprowadzone zasady zdrowego odżywiania są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzieciom nie należy bowiem ograniczać podaży energii (wpływa o niekorzystnie na ich rozwój) a jedynie zmodyfikować nawyki żywieniowe, a przede wszystkim wykluczyć słodycze, fast foody, słodzone napoje i przekąski typu chipsy.
Przy deklarowanym trybie życia masa ciała będzie stopniowo spadać.