Odchudzanie z brzucha i rozstępy

Mam 17 lat ważę 75 kg wzrost 165 . Chciałabym schudnąć z brzucha bo jest on zbytnio duży . Na brzuchu zaczęły się pojawiać rozstępy które ogarnęły cały mój brzuch. Chciała bym schudnąć chociaż 10 kg czułabym się o niebo lepiej .

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Polecam regularną aktywność fizyczną (codziennie, min 40 min.) ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń modelujących partie brzucha - warto przeczytać artykuł :http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Niezbędne będzie też wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych.
Codzienny jadłospis powinien składać się z 5, rozłożonych równomiernie w czasie posiłków- śniadania, II śniadania, obiadu, zdrowego podwieczorku i kolacji.
Procentowy udział energii w codziennej racji pokarmowej, powinien wyglądać następująco:
białko 15% (głównie chude mięso i ryby, jaja, mleko i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu)
węglowodany 55% ( produkty zbożowe pełnoziarniste, orzechy, nasiona, świeże warzywa)
tłuszcze 30% (oleje roślinne dodawane na surowo, ryby morskie - kwasy omega 3)
Wykluczeniu podlegają produkty słodzone (słodycze, napoje typu cola, soki dosładzane i wody smakowe) oraz tłuste przekąski (chipsy, krakersy itp.)
Preferowaną obróbka kulinarną powinno być gotowanie w wodzie, gotowanie na parze i pieczenie w folii.