Odchudzanie z brzucha u młodej mamy

Mam 20lat. Niedawno zostałam mama i nie mogę zgubić zbędnych kilogramów i pozbyć się wiszącego i wystającego brzucha. Na dzień dzisiejszy moja waga wynosi 91kg przy wzroście 175cm. Nie mam czasu na diety i i długotrwale ćwiczenia. Bardzo proszę o pomoc

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Konieczne byłoby przeanalizowanie codziennego jadłospisu pod kątem błędów żywieniowych i wprowadzenie w tym zakresie modyfikacji.
Polecam wprowadzenie drobnych zmian, ukierunkowanych na zasady zdrowego odżywiania
Należy:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
W kwestii działań pomocnych w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, wystarczą codzienne, krótkie ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Poświęcone każdego dnia ok 20 min na ich realizację zaowocuje modelowaniem tej partii ciała.
pozdrawiam i życzę powodzenia