Odchudzanie z zestawem ćwiczeń aerobowych

Witam, mam 28 lat, 164 cm wzrostu i ważę 65 kg. Jestem już 3 lata po ciąży, najpierw bardzo schudłam w okresie karmienia, a później szybko przytyłam. Od tej pory nie mogę zrzucić nadmiaru tłuszczu. Dziennie jem max 1500 kal, jednak zazwyczaj jest to ok. 1200 kal. Jem głównie sery, jajka, mleko, warzywa, czasem jakąś zupę, smażę rzadko, ale jeśli to na oliwie i oleju kokosowym. Ćwiczę codziennie od. 30 min. - głównie brzuszki (normalne i skośne), 6 Waidera, nożyce, trochę ćwiczę z ciężarkami ramiona, ale to co 3 dni. Mimo to nie mogę zrzucić wagi a nawet od kiedy zaczęłam ćwiczyć przybyły mi 2 kg. :( Robiłam sobie już badania hormonalne, na cukrzyce, na hiperglikemie, nawet zwykłą morfologię i wyniki mam bardzo dobre, żadnych zaburzeń. Już nie wiem co robić, żeby schudnąć. Do tego w ciągu ostatniego pół roku byłam już na kilku dietach min. kapuścianej i nic. Proszę o jakąś poradę, bo jestem już załamana.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Dobrze że oprócz diety wykonuje Pani również ćwiczenia, bo to jest tak naprawdę podstawa w chudnięciu i w kształtowaniu ciała. Jednak wydaje mi się, że powinna Pani zmienić nieco technikę ćwiczeń. Przede wszystkim więcej ćwiczeń aerobowych takich jak bieganie raz lub 2 razy w tygodniu na początek około pół godziny (później można dłużej). Warto również zapisać się na jakiś fitness, gdyż tam przez godzinę 2-3 razy w tygodniu naprawdę intensywnie się ruszamy i spalamy dużo kalorii. Poza tym w grupie dużo łatwiej się zmobilizować. Ale jeśli nie przepada Pani za fitnessem to można to zastąpić intensywnym treningiem na siłowni, najlepiej na początek zapytać jakiegoś instruktora o najlepszy dla Pani zestaw ćwiczeń. Taki intensywny wysiłek fizyczny dla lepszego efektu warto wspomóc suplementami diety, które przyspieszają spalanie. Najlepiej zapytać o nie w specjalnych sklepach z odżywkami, gdzie sprzedawca będzie umiał Pani właściwie doradzić jakie preparaty stosować. Przy takiej taktyce ćwiczeń efekt jest gwarantowany:) Pozdrawiam