Odcinek piersiowy kręgosłupa o zachowanej fizjologicznej kyfozie

Dzień dobry, mam na imię Piotr. Badanie RM wykonano w obrazach T1 i T2, w 3mm warstwach: osiowych, czołowych i strzałkowych. Odcinek piersiowy kręgosłupa o zachowanej fizjologicznej kyfozie. Ognisko obrzękowe w trzonie kręgu Th9 średnicy 12mm położone centralnie-prawobocznie z zachowaniem prawidłowego trzonu. Kanał kręgowy o prawidłowych wymiarach. Worek oponowy bez cech modelowania i przemieszczania. Rezerwa płynowa podpajęczynówka kanału kręgowego o zachowanym świetle.Rdzeń kręgowy praw.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obecność ogniska obrzęku w trzonie 9 kręgu piersiowego. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.