Odciski na stopach

Witam mam problem ze stopami a dokładnie... Tam gdzie znajduje się staw śródstopno-paliczkowy i (kość) trzeszczki przy paluchu i tam gdzie jest ścięgno mięśnia odwodziciela palca małego i mięśnia zgnicza krótkiego palca małego, (z obydwu stron z boków nie od dołu). Od obcisłych butów tak przypuszczam, mam bardzo twardy naskórek coś ala odciski, że muszę ścierać go i wydaje mnie się, że mam małe haluksy. Poza tym mam płaskostopie. Jest jakaś rada głów. na te zgrubioną skórę jak pozbyć tego :(
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polecam wymoczyć nogi w ciepłej wodzie z mydłem, usunąć zrogowaciałą skórę, osuszyć i nawilżyć. Tą czynność warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Ważne jest także dobranie odpowiedniego obuwia. Dodatkowo polecam konsultację z ortopedą w celu korekcji wadu stopy.

Witam,
jeśli wady stopy są stałe i masa ciała duża to usunięcie nie wystarczy na długo. Na zgrubienia proponuję:
Ac. salicylici 40,0 !
Vaselini ad 100,0
MDS punktowo na zmiany na noc
2. rombalsam urea 30 % na noc
stosujemy naprzemiennie
inny sposób to usunięcie elektrokoagulacją lub laserem co2.
Pozdrawiam