Odczucie kłucia i bólu lewej pachy

Mojego męża od ponad miesiąca boli lewa pacha (odczucie kłucia), - na USG nie stwierdzono powiększonych węzłów ani innych rzeczy. Wynik USG: w badaniu uwidoczniono struktury anatomiczne lewego dołu pachwowego nie stwierdzono cech patologii. Naczynia drożne, prawidłowe widmo przepływów. Nie uwidoczniono powiększonych w. chłonnych. Brak cech zmian guzowatych oraz litych naciekających bądź modelujących prawidłowe struktury dołu pachwowego. Mąż nic nie dźwigał, aby nadwyrężyć pachę. Morfologia jest w normie, lekarz rodzinny twierdzi, że nie wie co mu jest. Martwimy się, mąż choruje na depresję, nadciśnienie (które jest obecnie w normie) oraz astmę. Ma też zapalenie wątroby oraz jelita cienkiego. Co mu dolega - do jakiego lekarza mamy się z tym bólem zgłosić, czy mamy powód do zmartwienia - bardzo proszę o pomoc. Magdalena

Takie dolegliwości mogą być związane np. z neuralgią czyli samoistnym podrażnieniem nerwu obwodowego albo też zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym kręgosłupa, dającymi ucisk na korzenie nerwowe. Dlatego warto byłoby rozważyć przynajmniej wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa (może i rezonans magnetyczny). Trzeba w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Pod uwagę należy też wziąć to, że tłem takich dolegliwości może być choroba psychiczna czyli depresja.