Odczuwam dziwne bóle żołądka - dlaczego?

Witam. Mam 27 lat. Od kilku lat miewam silne bóle żołądka. Bóle te mają charakter skurczu, ale tak silnego, że aż dostaje dreszczy. Czasami ból ten promieniuje aż do kręgosłupa. Niestety, nie ma żadnej prawidłowości w występowaniu tych bóli, tzn. nie raz występują one rano, gdy jeszcze nic nie jadłam, czasami po lekkostrawnym jedzonku, a czasami po czymś ciężkostrawnym. Ostatnio podczas wizyty u lekarza rodzinnego (byłam przeziębiona) pani doktor stwierdziła, że po ścianie przełyku spływa mi wydzielina z nosa (mam skrzywioną przegrodę nosową) do żołądka i że to właśnie te bakterie mogą powodować bóle żołądka. Czy to może być rozwiązaniem mojego problemu? Będę wdzięczna za odpowiedź, wtedy będę wiedziała czy odwiedzić laryngologa czy gastrologa i pozwoli zakończyć te cierpienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Warto udać sie do gastroenterologa. Wskazana wydaje się diagnostyka endoskopowa - tzn. wykonanie gastroskopii.

Pozdrawiam