Odczuwam lęk przed pójściem do szkoły - jak mam to zmienić?

Mam 15 lat i chodzę do 3. klasy gimnazjum. Od 2 miesięcy nie chodzę do szkoły, boję się tam iść, wcześniej normalnie chodziłam do szkoły, nie miałam żadnych problemów. Rodzice mi tłumaczyli, żebym w końcu poszła, bo mogą być z tego problemy w szkole, ja tam nie chcę chodzić, w domu czuję się bezpiecznie. Miewam czasem myśli samobójcze, a nie dałabym rady sobie coś zrobić. Chodzę do psychologa co jakiś czas. Powiedziała, że mogę mieć depresję młodzieńczą. Zapisała mnie tam pedagog szkolny. Nie wychodzę z domu, jak mam się spotkać z przyjaciółmi, to się denerwuję. Po prostu nie wiem, co się ze mną dzieje. Unikam kontaktów z kolegami. Nie chcę też ich stracić. Nie chcę zawalić ostatniej klasy. Czasami boli mnie brzuch, głowa... W nocy się budzę, nie mogę już później zasnąć, śpię ok. 3-4 godziny w nocy. Jak rodzice wychodzą z domu, to płaczę, mam dziwne myśli. Wolałabym się w domu uczyć, ale raczej nie jest to możliwe. Nie wiem, co robić, przecież nie mogę tak w domu cały czas siedzieć.

Witam,
sytuacja, w jakiej się znalazłaś, może budzić Twój lęk i niepewność, chcę Cię jednak zapewnić, że obecnie znajdujesz się pod właściwą opieką. Rozwiązanie problemu, z jakim się zmagasz, wymaga czasu i cierpliwości, proszę Cię więc, byś się nie niepokoiła tym, iż terapia przeciąga się w czasie. Być może warto także spróbować psychoterapii grupowej - spróbuj poruszyć ten temat podczas najbliższej wizyty u psychologa, może taka forma terapii będzie dla Ciebie właściwsza. Pamiętaj także, że najważniejsze jest to, byś ufała swojemu terapeucie i współpracowała z nim.

Jeśli obawiasz się skutków Twojej długiej nieobecności w szkole, to poproś swojego psychologa o wystawienie opinii dotyczącej wpływu Twoich problemów na funkcjonowanie szkolne.

Pozdrawiam