Odczuwam świąd brodawek - czy to objaw ciąży?

Mam 53 lata, miesiączki były regularne do grudnia ub. roku. Nie odczuwam objawów menopauzy, bolą mnie piersi, odczuwam ciągły świąd brodawek. Boję się, czy to nie jest ciąża. Pozdrawiam

53 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Fizjologiczna niepłodność związana z menopauzą występuje po około roku od ustania krwawień. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ustanie krwawienia spowodowane było ciążą, menopauzą lub inną przyczyną. Jeśli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, warto wykonać domowy test ciążowy dostępny w aptece bez recepty. Po takim czasie od stosunku powinien wiarygodnie wykazać obecność ciąży. Warto też udać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.