Odczuwanie wielkiego stresu po przebudzeniu

Witam,Od pewnego czasu gdy tylko się przebudzę odczuwam wielki chyba stres. Moje serce bije jak szalone, mam problem żeby normalnie złapać oddech i w ogóle czuje się jakbym przebiegła maraton i to 2 razy. Nie potrafię się uspokoić przez kilka godzin od przebudzenia. Nie pomagają mi głębokie oddechy ani inne techniki relaksacyjne. Nie wiem co się dzieje a trwa to już od tygodnia co rano.

Proponuję w pierwszej kolejności skonsultować problem z lekarzem. Jeżeli zostaną wykluczone podstawy organiczne lub funkcjonalne zalecam konsultację psychologiczną.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na początek należy wykluczyć objawy somatyczne czyli wykonać badania i skontaktować się z lekarzem. Jeśli lekarz wykluczy podłoże somatyczne, proszę skontaktować się z psychologiem.
Monika Prus