Oddanie szpiku kostnego a regularne oddawanie krwi

witam mam pytanie od 3 lat jestem dawcą krwi,chciałabym zarejestrowac się również jako dawca szpiku.Czy w przypadku oddania szpiku w dalszym ciągu mogę regularnie oddawac krew? Przeczytalam cos o braniu hormonu wzrostu a to chyba jest przeciwskazanie do oddawania krwi dziekuje za odpowiedz

Witam. Nie ma przeciwwskazań do zarejestrowania się jako dawca szpiku w przypadku osób regularnie oddających krew. Kuracja hormonem wzrostu jest natomiast przeciwwskazaniem do tego rodzaju działań.