Odejście czopu śluzowego i bóle podbrzusza w 40 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 40 tyg.3 dni temu odszedł mi czop od tego momentu mam bóle ktore do wczoraj były znośne.Dziś od rana są one okropne Lokalizują się w okol.Podbrzusza i w dole pleców,szczególnie przy zmianie pozycji.Potrafią być regularne po czym zanikają.Zapewne są to skurcze przepowiadające.Moje pytanie brzmi: Czy to normalne że ciągną się one całymi dniami nieregularnie i że mogą być tak bardzo silne i bolesne?Jak długo to jeszcze będzie trwało? Bylam u lekarza ale nie umial odp. na to pytanie

Aleksander Ropielewski

Jest to normalne, żę skurcze przepowiadające mogą powodować objawy opisane przez Panią. W zależności od tego czy jest to Pani 1. czy kolejna ciążą czas do rozpoczęcia akcji porodowej będzie się różnił, jednak nie powinien być dłuższy niż 5-7 dni.