Odgięcie grzbietowe dystalnego paliczka względem środkowego w wyniku RTG

Dzień dobry, Podczas gry w koszykówkę dostałem w małego paliczka. Opis RTG: "Na zdjęciu bocznym widać odgięcie grzbietowe dystalnego paliczka względem środkowego co sugeruje podwichnięcie w stawie międzypaliczkowym dalszym. Kości bez cech złamań." Palec zgina się do połowy, jest nadal lekko spuchnięty (po 10 dniach od urazu). Czy wystarczy stosować maść i delikatnie próbować zginać, czy konieczne jest nastawianie u ortopedy? Z góry dziękuję za poradę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej konieczne będzie nastawienie paliczka u ortopedy.