Odkrztuszanie z odrywaniem u niemowlaka

Moja dwumiesięczna córeczka często się zachłystuje podczas karmienia piersią/butelką. Wcześniej podczas zachłyśnięcia dawałam córeczkę do pionu i odkasływać sobie i dalej mogłam karmić. Od dzisiejszej nocy gdy daję maleństwo do pionu to ona jakby odkasłuje razem z odrywaniem. Jak ją położyłam do łóżeczka to po około pół godziny znów odkaszlnęła razem z odrywaniem. Jaka może być przyczyna takiego odrywania, czy powinnam się udać do lekarza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli chodzi o odkrztuszanie wydzieliny z dróg oddechowych, konieczna jest wizyta u pediatry, gdyż może być to infekcja dróg oddechowych. Inną możliwą przyczyną jest krztuszenie się dziecka w wyniku trafiania pokarmu do dróg oddechowych, co może być wynikiem nie właściwego-zbyt płaskiego układania dziecka podczas karmienia.

Lekarz przeprowadzi wywiad i zbada dziecko-te czynności powinny wystarczyć do wyjaśnienia przyczyny objawów.
Pozdrawiam

konieczne jest osłuchanie dziecka przez lekarza, mogło się zdarzyć, że dziecko zaaspirowało pokarm, wyykluczyć należy także zmiany zapalne