Odleżyna na kości ogonowej i silny ból

Witam.Mam pytanie dotyczące osoby głęboko niepełnosprawnej (zespół downa,I grupa).Otóż z powodu siedzącego trybu życia zrobiła się jej odlezyna na kości ogono wej (na bieżąco leczona).Problemem jest ból towarzyszacy odlezynie.Dziewczyna nie jest w stanie komunikować się słownie,ale aż płacze z bólu.Żadne nurofeny,ibupromy i podobne środki nie pomagają.Proszę mi podpowieć co można jej podać przeciwbolowo,bo dziewczyna bardzo cierpi właściwie nie rozumiejąc dlaczego (waży 35 kilo)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Odleżynę powinien ocenić specjalista chirurg. Po ocenie zmiany możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia zarówno miejscowego jak i ogólnego.