Odporność noworodka

Mam dwumiesięczną córkę oraz 4 letniego synka. Maciek chodzi do przedszkola i co mniej więcej dwa miesiące zabiera z niego jakąś infekcję. Boję się, że zarazi Julcię. Czy powinnam go zabrać z przedszkola czy raczej uważać w domu aby nie dotykał małej?

ponad rok temu

Nie zalecam zabierania dziecka z przedszkola, gdy pojawia się drugie zdrowe, urodzone o czasie dziecko. Należy uważać na infekcje przynoszone z przedszkola, ale proszę nie popadać w przesadę. Polecam także szczepienie przeciwko grypie, zarówno dla przedszkolaka jak i dla rodziców.