Odporność u dziecka - co mam robić, żeby syn tak często nie chorował?

Witam, mam pytanie: mój syn w wieku 11 miesięcy miał pierwszy raz drgawki gorączkowe, te drgawki pojawiają się co 2 miesiące, teraz częściej i ma częstsze infekcje dróg oddechowych - co mam robić, żeby tak często nie chorował? Proszę o dobrą radę.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Niestety nie napisała Pani w jakim wieku syn jest obecnie.
Dieta - warzywa i owoce. Dobrze dodawać do zupek marchew, dynię i inne żółte oraz zielone warzywa, które zawierają prowitaminę A, czyli beta-karoten. Warto robić surówki, np. z jabłka i marchewki. Wprowadzenie do diety kefiru i jogurtu z naturalnymi probiotykami.
Codzienne spacery (w mrozie do minus 10 stopni) - w celu hartowania organizmu. Częste wietrzenie i nie przegrzewanie pomieszczenia.
U starszych dzieci: dostępne szczepionki np. donosowe, stymulujące układ immunologiczny zawierają zabite bakterie, ekstrakty z zabitych bakterii, liofilizowane lizaty bakterii, rybosomy bakteryjne. Ponadto są preparaty wzmacniające odporność: tran dla mniejszych dzieci w syropie.
Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat diety a odporności.
Ponadto w przypadku drgawek gorączkowych, dobrze by była Pani zaopatrzona w lek je przerywający, najczęściej w postaci wlewki doodbytniczej.

Serdecznie pozdrawiam!