Odpowiednia waga dla osoby z 177 cm wzrostu

Mam na imię Ola i mam 18 lat. Mój wzrost to 177cm, waga 55-56kg. Czy to jest odpowiednia waga dla mnie? Regularnie ćwiczę (Zumba, Pilates, Aerobik), uczę się i pracuję (w sklepie odzieżowym).

Witam. Moim zdaniem to troche za mało ważysz, ale wszystko zależy też od Twojej budowy. Poza tym waga nie jest wyznacznikem. Najlepiej jakbyś zrobiła sobie badanie składu ciała. W niektórych fitness klubach mają takie urządzenia, zapytaj się tam gdzie chodzisz.

Witam, zakres prawidłowej masy ciała przy 177 cm to 57-78 kg. W chwili obecnej przy wadze 55 kg BMI jest poniżej 18, co oznacza niedowagę. Kilka kilogramów więcej z pewnością będzie zdrowiej.

Witam,
przedział BMI jest bardzo szeroki, wszystko zależy od Pani samopoczucia. Ciężko określiś czy waga jest odpowidnia, czy jednak niewiele za niska. Nie widzę Pani niestety, ale na podstawie informacji, które Pani podała waga jest odpowiednia, biorąc także pod uwagę Pani wysoką aktywność fizyczną .
Pozdrawiam

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam, tzw. należna masa ciała dla Pani to 67 kg, czyli czytamy, iż ma Pani niedowagę i to sporą ;) proszę kontrolować wyniki krwi, sprawdzić sobie poziom wapnia, wit D3, oraz tzw. białka całkowitego w organizmie-to jest parametr, który pozwoli Pani ocenić czy jest Pani niedożywiona. Jest Pani młoda, więc spokojnie podchodzimy do tematu, ponieważ w dalszym ciągu rosną Pani kości długie i wzrost wcale nie musi być jeszcze ostateczny ;)
pozdrawiam serdecznie!