Odstawienie Bellergotu a menopauza

Jestem kobieta mam 60 lat . Od 8 lat biore belergot jedna tabletke na noc ,a orzymalam od lekarza na menopauze, a w tej chwili mam problem odstawienia, poniewaz gdy nie wezme zaraz mam wysokie cisnienie i zle sie czuje. Prosze o rade czy belergot jedna tabletka dziennie jest szkodliwa,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek ten jest stosowany jako doraźna pomoc w bolesnym miesiączkowaniu i w okresie przekwitania. Ogólnie jego zastosowanie jest inne. Warto skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. W celu łagodzenia objawów menopauzy polecam stosować preparaty zawierające flawonoidy sojowe np Soyfem.