Odstawienie Duphastonu a poronienie

Biorę Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu.(regularne 27- 29dniowe) Nurtuje mnie kwestia odstawienia, wiele osób mówi, że nie należy odstawiać tego leku przed zrobieniem testu ciążowego, bo gdyby była ciąża to odstawienie może spowodować poronienie. Proszę wyjaśnić działanie tego leku i czy rzeczywiście powinnam zrobić test w 25 dniu cyklu i wtedy odstawić lek jeśli test byłby negatywny? czy jednak działać zgodnie z zaleceniem lekarza i zrobić test tylko wtedy gdy miesiączka nie wystąpi?

Witam serdecznie. Lek należy przyjmować w wyznaczonym terminie ponieważ tylko wtedy progesteron zawarty w nim spełnia określoną funkcje. Test ciążowy proszę wykonać w 14 dniu po stosunku.