Odstawienie hormonów a prawdopodobieństwo ciąży

Witam.Mam 26 lat i prawdopodobnie jestem w ciąży (ok. 3 tydzień). Zaraz po stosunku byłam u lekarza chcąc uzyskać receptę na tabletkę "po stosunku" jednak niestety po okropnym kazaniu lekarza nie otrzymałam jej,a na wizytę u kolejnego było już za późno. Nie pomogło tłumaczenie,ze zawiodła nas prezerwatywa,a jestem w dość krótkim czasie po odstawieniu hormonów i nie bardzo mogę być w ciąży. Proszę,pomóżcie mi,co mam zrobić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim powinna Pani wykonać oznaczenie hormonu beta-hCG we krwi aby potwierdzić przypuszczenia dotyczące ciąży.
W Polsce usunięcie ciąży jest możliwe tylko w bardzo szczególnych przypadkach określonych w ustawie, pod którą Pani przypadek niestety nie podchodzi.
Miejmy nadzieję, że jednak do zapłodnienia nie doszło, skoro ciąża nie była planowana.
Następnym razem należy brać odmowę wypisania takiego leku na piśmie. Lekarz ginekolog ma obowiązek ją wystawić, lub jeśli jest to sprzeczne z jego sumieniem wskazań innego specjalistę, który może to zrobić.