Odstawienie krążka a zajście w ciążę

Witam! Używam Nuva Ring (pierwszy krążek: 3 tyg używania 7 dni przerwy i dziś drugi krążek założony ). Jest to moja pierwsza w życiu antykoncepcja hormonalna. Przez prawie cały czas jak miałam założony krążek (tzn ok.2 tyg.) występowało krwawienie/plamienie. Po odstawieniu na dzień dzisiejszy jeszcze nie dostałam okresu. I tu moje pytania: 1) czy jest taka możliwość że dostanę okres dopiero na drugie odstawienie czy może też się pojawić w trakcie następnych 3tyg.używania krążka? I najważniejsze: 2) czy w tym czasie odstawienia jak nie miałam okresu nadal byłam w pełni zabezpieczona??? Czy w ogóle w trakcie odstawienia 7 dniowego "na okres" jest się zabezpieczonym??? Dziękuję z góry za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krążek dopochwowy jest hormonalną metodą antykoncepcji. Podczas prawidłowego stosowania antykoncepcja pozostaje zachowana nawet podczas odstawienia na czas krwawienia. Brak krwawienia po prawidłowym używaniu krążka rzadko wiąże się z ciążą. Czasami związane jest to z niewystarczającym pogrubieniem błony śluzowej macicy aby doszło do złuszczenia i wydalenia jej.
Krwawienie powinno się pojawić po następnym krążku, jeśli jednak się nie pojawi to należy wykluczyć możliwość ciąży i skonsultować problem z ginekologiem.