Odstawienie leków przy schizofrenii paranoidalnej

Witam, Jestem chory na schizofrenie paranoidalną leczę się już 7 rok. Przez ostatnie 5 lat biorę tylko zolafren stopniowo zmniejszając dawki dochodząc do 5 mg doszło do wywołania uczuć, które trwały ok tygodnia po tym czasie odstawiłem go całkowicie. Odstawiłem z tego powodu ponieważ biorąc zaczynałem słyszeć głosy. Obecnie miną miesiąc na razie jest ok. Czy wszystko będzie dobrze?

Witam. Odstawianie leków przy schizofrenii paranoidalnej jest bardzo ryzykowne i powinno odbywać się w stałej konsultacji z lekarzem. Z opisu wynika, że odstawiał Pan sobie leki sam. Szkoda. Myślę, że warto, aby zgłosił się Pan do psychiatry i z nim całą sprawę omówił. Pozdrawiam

Witam, przy tak poważnym rozpoznaniu decyzję o odstawieniu leków powinno się podejmować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Rokowania przy tej chorobie są dość zróżnicowane, wiarygodnie może się na ten temat wypowiedzieć wyłącznie lekarz i psycholog którzy prowadzą Pana leczenie. Pozdrawiam

Witam. Schizofrenia paranoidalna to choroba, która nie jest wyleczalna. Zażywając regularnie leki można zminimalizować objawy wytwórcze, a tym samym przedłużać stany remisji. Nie powinien pan odstawiać samemu leków bez konsultacji z lekarzem. Nie wiem tez, czy wszystko będzie dobrze. Uważam, że powinien pan pójść na konsultacje do lekarza psychiatry.