Odstawienie marihuany i zaburzenia snu - co mogę na to poradzić?

Witam. Mieszkając w Holandii długi okres czasu paliłem marihuanę, ok. 6 lat. Na początku paliłem mało, co kilka dni, chociaż od 2008 do niedawna prawie cały czas z przerwami po kilka dni. Postanowiłem odstawić to raz na zawsze. Zacząłem pić więcej wody mineralnej w celu oczyszczenia organizmu, zdrowe odżywianie oraz witaminy naturalne (owoce, warzywa). Na początku nie miałem problemów, zero efektów odstawienia. Minęły 2 tyg i zaczynają się schody... Oprócz chęci zapalenia, zaczęły się dość poważne zaburzenia snu. Staram się wysypiać, ale nie mogę. Gdy położę się spać za pierwszym razem, np. o godz. 21, budzę się po ok. 2-3 godzinach wyspany, nie mogę później usnąć przez ok. godzinę, nawet dwie. Sny są długie, nawet bardzo długie, zaburzenia snu występują od 3 dni. Co mogę na to poradzić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Objawy jakie przedstawiłeś są charakterystyczne dla zespołu odastawieniowego i występują przy każdej próbie uwolnienia się od uzależnienia. Myślę, że najrozsądniej byłoby skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby wesprze Twoją walkę z chęcią zapalenia marihuany oraz problemy z bezsennością farmakologicznie.

Ponadto proponuję Ci konsultację u psychologa, który pomoże Ci zdiagnozować mechanizmy prowadzące do powstania uzależnienia oraz wesprze proces leczenia.

Powodzenia i pozdrawiam