Odstawienie plastrów przy wykryciu guzków w piersi

mam 24 lata, wykryto u mnie guza w piersi 30x10mm , od 4 lat stosuje plastry antykoncepcyjne, czy konieczne jest odstawienie plastrow? obawiam sie ze guz moze rosnac lub zezłosliwić przez hormony... dodatkowo chcialabym zapytac jaka moze byc reakcja mojego organizmu na odstawienie antykoncepcji po tak dlugim czasie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani być pod kontrolą poradni ginekologicznej. Specjalista w oparciu o cały obraz kliniczny zadecyduje o ewentualnym odstawieniu hormonoterapii.