Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Dwa i pół tygodnia temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne, które brałam krótko, bo tylko 4 msc. Polecil mi to ginekolog endokrynolog dlatego ze musze isc na badania trzy dniowe w szpitalu z powodu problemow z wypadaniem wlosow.Po odstawieniu tabletek przytylam 5 kg jestem ciągle senna i zmęczona. Odzywiam sie zdrowo,cwicze wiec nie wiem skad taki nagły przyrost masy. Chcialam wiedziec czy to jest spowodowane odstawieniem tabletek i ile mniej wiecej trwaja takie wahania. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane odstawieniem antykoncepcji. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.