Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a bóle brzucha i krwawienia

Witam. Brałam Tabletki anty około 5 lat. Odstawiłam z powodu dużego bólu podbrzusza i bardzo złego samopoczucia(mdłości,zawroty itp.) . Podczas stosunku krwawię i ten stan utrzymuje się około 3/4 dni pod koniec w postaci skrzepów. Ostatnio "wyszedł" ze mnie duży (wielkości palca) tak jak by przezroczysty kluch w którym były plamy krwi . Przeraziłam się tym. Bóle podbrzusza zdarzają się lecz już zdecydowanie rzadziej i mniej intensywnie. Czy ten stan jest normalny po odstawieniu tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie wskazują na konieczność badania ginekologicznego. O ile niewielkie plamienia mogą być konsekwencją odstawienia tabletek, to opisane krwawienia pojawiające się podczas/po stosunku najpewniej są wynikiem patologii w obrębie narządu rodnego. Proszę nie bagatelizować objawów!