Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a nieregularne okresy

Witam. Jestem po odstawiwieniu tabletek harmonet. Pierwszy okres dostałam prawidłowo ok. 1wrzesnia. Natomiast drugiego jeszcze nie dostałam.wykonalam test ciążowy wyszedł negatywny. Czy mam powody do zmartwień?

Witam serdecznie.
Zatrzymanie menstruacji może wiązać się z wieloma czynnikami. Do najczęstszych należą ciąża, stres, nadmierna utrata masy ciała oraz zaburzenia hormonalne (wahania poziomu hormonów tarczycowych, jajnikowych, przysadkowych). Test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki powinien dać już wynik pozytywny, prawdopodobieństwo ciąży jest więc w tym przypadku minimalne.