Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i stosunki bez zabezpieczenia a planowanie ciąży

witam odstawilam 3 tygodnie temu tabletki antykoncepcyjne planujemy z narzeczonym dziecko kilka razy kochałam sie bez zabezpieczenia jakie jest prawdopodobienstwoo ciaży 5 listopada 2014 ide do ginekologa czy już cos bedzie wiadomo?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zwykle występuje już w pierwszym cyklu. Prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie, a nawet zwiększone - zdarzają się ciąże mnogie. W celu sprawdzenia, czy jest możliwość ciąży, jeszcze przed wizytą u ginekologa można wykonać test ciążowy - dla zapewnienia największej wiarygodności najlepiej ok. 14 dni od stosunku.