Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych: konsekwencje

Przyjmuję dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. W przeciągu ostatniego 1,5 miesiąca zauważyłam bóle głowy i zdarzyły mi się 3 przypadki problemu ze wzrokiem. Jeśli przerwę  tabletki (a jestem w połowie opakowania), to po jakim czasie pojawi mi się krwawienie? Bezpośrednio po ich przerwaniu? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie z odstawienia powinno nastąpić bezpośrednio po zakończeniu przyjmowania tabletek, podobnie jak w przerwie siedmiodniowej. Nie będzie ono prawdopodobnie tak obfite jak zwykle, gdyż endometrium nie zdążyło urosnąć do normalnej grubości.

Opisane przez Panią objawy nie muszą być związane z antykoncepcją hormonalną, dlatego proszę zwrócić uwagę na ich ewentualne dalsze występowanie po odstawieniu antykoncepcji, tak by szybko zareagować w razie ich dalszego występowania.

Pozdrawiam serdecznie!