Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych na miesiąc. Czy to bezpieczne?

Chcę zrobić miesiąc przerwy od brania tabletek antykoncepcyjnych. Czy nie rozreguluję za bardzo organizmu? Dostanę po miesiącu okres?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Oczywiście możesz zrobić przerwę w stosowaniu tabletek. Nie wpłynie to na rozregulowanie gospodarki hormonalnej. Miesiączka powinna pojawić się w planowanym terminie.
Musisz jednak pamiętać, że w tym czasie nie będziesz chroniona i warto zastanowić się nad inną metodą zabezpieczeń, np. prezerwatywą.
Pozdrawiam.