Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych trzy pigułki przed końcem opakowania

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne,to moje pierwsze opakowanie. Zostały mi 3 tabletki do końca. Czy mogę je teraz odstawić?

Można je odstawić w każdej chwili. Konsekwencją odstawienia w tym właśnie momencie będzie wcześniejsze wystapienie krwawienia. Pani cykl zatem ulegnie skróceniu. Nie należy sie jednak tym przejmować, kolejny - naturalny już cykl powinien być normalny. Krwawienie "z odstawienia" - to najbliższe będzie krótsze i mniej obfite od zwykłych krwawień