Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych z powodu nadciśnienia i nieregularne miesiączki

Mieszkam w UK. Przez 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne, raz na jakiś czas miałam plamienie pierwszego dnia brania tabletki i czasem miałam bóle jajników, ale tabletek nie zmieniłam. zaczęłam mieć problemy z pracą serca. Serce waliło tak mocno i szybko, że było widać jak unosi mi się skóra między obojczykami. Pojechałam z tym na pogotowie, lekarz kardiolog przez tydzień robił mi badania i stwierdził, że sercu nic nie dolega i prawdopodobnie jest to powikłanie po przeziębieniu, pani farmaceutka wspomniała o zmianie antykoncepcji, ale na tym się skończyło. Wyszłam ze szpitala i tydzień później znowu to samo, na nowo przeczytałam ulotkę z tabletek antykoncepcyjnych i odstawiłam je tak jak było napisane. Powoli serce się uspokajało.

Teraz mija pół roku odkąd wzięłam ostatnią tabletkę, serce już mi nie dokucza, ale mam nieregularne miesiączki. Przed braniem tabletek okres miałam równo co 28 dni. W szpitalu skończyło mi się opakowanie, dostałam tak jak zawsze okres. Zaczęłam nowy listek i po 3 tabletkach je odstawiłam z powodu tego serca, znowu dostałam okres i po 24 dniach ponownie. Tu powinnam chyba dodać, że po miesiącu byłam zmuszona wziąć tabletkę 72h po. Kolejne miesiączki były po 32-34 dni, piąty po 26, teraz jest 31 dzień i wciąż nie mam miesiączki i źle się czuję, możliwość zajścia w ciążę wykluczam. Biorąc pod uwagę jakie miałam problemy z ciśnieniem tętniczym przez tabletki, jak długo mogę czekać na uregulowanie miesiączki?

Pytanie zadane 08-12-2011r. o 11:59
lek. Anna Syrkiewicz porady udziela lek. Anna Syrkiewicz

lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Porada eksperta

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości nie są typowe dla przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli jednak zauważyła Pani ich występowanie w czasie stosowania tej formy zabezpieczenia oraz ich ustąpienie po rezygnacji z tabletek, to decyzja o zmianie antykoncepcji wydaje się być słuszna. Cykle zwykle ulegają uregulowaniu w przeciągu 6 miesięcy. W Pani przypadku należy jednak podkreślić, iż największy wpływ na Pani gospodarkę hormonalną, a tym samym cykl miesiączkowy miało przyjęcie tabletki alarmowej. Antykoncepcja 72h po wiąże się z szeregiem działań niepożądanych, które mogą objawiać się w różnoraki sposób, w tym poprzez nieregularność cykli.
W obecnej sytuacji musi się Pani uzbroić w cierpliwość. Brak poprawy po 6 cyklach powinno skłonić Panią do konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmiany w piersi - czy mogą być groźne?

Witam, mam 23 lata i od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym moja dr ginekolog...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Plamienie jako pierwszy dzień krwawienia

Witam! Mam 17 lat, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zwykle miesiączka rozpoczyna...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wymioty i dodatkowa tabletka antykoncepcyjna

Witam! Biorę tabletki Jasmin. Dziś jest 20 dzień bieżącego opakowania. Tabletki zażywam o stałej...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij