Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych z powodu nadciśnienia i nieregularne miesiączki

Mieszkam w UK. Przez 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne, raz na jakiś czas miałam plamienie pierwszego dnia brania tabletki i czasem miałam bóle jajników, ale tabletek nie zmieniłam. zaczęłam mieć problemy z pracą serca. Serce waliło tak mocno i szybko, że było widać jak unosi mi się skóra między obojczykami. Pojechałam z tym na pogotowie, lekarz kardiolog przez tydzień robił mi badania i stwierdził, że sercu nic nie dolega i prawdopodobnie jest to powikłanie po przeziębieniu, pani farmaceutka wspomniała o zmianie antykoncepcji, ale na tym się skończyło. Wyszłam ze szpitala i tydzień później znowu to samo, na nowo przeczytałam ulotkę z tabletek antykoncepcyjnych i odstawiłam je tak jak było napisane. Powoli serce się uspokajało.

Teraz mija pół roku odkąd wzięłam ostatnią tabletkę, serce już mi nie dokucza, ale mam nieregularne miesiączki. Przed braniem tabletek okres miałam równo co 28 dni. W szpitalu skończyło mi się opakowanie, dostałam tak jak zawsze okres. Zaczęłam nowy listek i po 3 tabletkach je odstawiłam z powodu tego serca, znowu dostałam okres i po 24 dniach ponownie. Tu powinnam chyba dodać, że po miesiącu byłam zmuszona wziąć tabletkę 72h po. Kolejne miesiączki były po 32-34 dni, piąty po 26, teraz jest 31 dzień i wciąż nie mam miesiączki i źle się czuję, możliwość zajścia w ciążę wykluczam. Biorąc pod uwagę jakie miałam problemy z ciśnieniem tętniczym przez tabletki, jak długo mogę czekać na uregulowanie miesiączki?

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości nie są typowe dla przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli jednak zauważyła Pani ich występowanie w czasie stosowania tej formy zabezpieczenia oraz ich ustąpienie po rezygnacji z tabletek, to decyzja o zmianie antykoncepcji wydaje się być słuszna. Cykle zwykle ulegają uregulowaniu w przeciągu 6 miesięcy. W Pani przypadku należy jednak podkreślić, iż największy wpływ na Pani gospodarkę hormonalną, a tym samym cykl miesiączkowy miało przyjęcie tabletki alarmowej. Antykoncepcja 72h po wiąże się z szeregiem działań niepożądanych, które mogą objawiać się w różnoraki sposób, w tym poprzez nieregularność cykli.
W obecnej sytuacji musi się Pani uzbroić w cierpliwość. Brak poprawy po 6 cyklach powinno skłonić Panią do konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam