Odstawienie tabletek i ponowne rozpoczęcie ich zażywania

Witam, zażyłam jeden blister, 4 dnia przerwy dostałam okres, ale niestety nie zaczęłam przyjmowania kolejnego po 7-dniowej przerwie. Wyszło jak wyszło, bardzo żałuję i chciałabym rozpocząć przyjmowanie na nowo. Tylko tak - nie dostałam jeszcze okresu, a poza tym nie wiem, czy mogę, żeby w jakiś sposób sobie nie zaszkodzić lub nie rozregulować gospodarki hormonalnej. Czy mogę bez obaw rozpocząć przyjmowanie tabletek pierwszego dnia okresu? Może wskazana jest dłuższa przerwa od odstawienie? Proszę o radę, za co z góry serdecznie dziękuję. M.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gospodarka hormonalna może się nieco rozchwiać w cyklu bez tabletek, ale powrót do tabletek z powrotem wszystko unormuje.

Po odstawieniu tabletek miała Pani krwawienie (z odstawienia). Teraz proszę czekać na wystąpienie miesiączki i w pierwszym jej dniu, zażyć pierwszą tabletkę z blistra. W pierwszym po odstawieniu tabletek cyklu owulacyjnym, jajeczkowanie może wystąpić trochę później niż zwykle (np. 10 dni później). Co za tym idzie, miesiączka może nastąpić nieco później (również jakieś 8-10 dni). Proszę się tym nie denerwować.

Pozdrawiam!