Odstawienie tabletek - jak szybko mogę zajść w ciążę?

Witam. Od półtora roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Od razu po okresie odstawiłam pigułki, bo chcielibyśmy z mężem drugiego dzidziusia. Miesiączkę miałam od 1-4 września (cykl 28 dni). Czy jest możliwe, że mogę zajść w ciążę skoro kochałam się z mężem dwa dni po okresie i bez zabezpieczenia? Chciałabym jeszcze dodać, że od poniedziałku zaczęłam brać kwas foliowy. Czy to też ma jakiś wpływ na ciążę? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Szanse na ciążę istnieją w każdym przypadku niezabezpieczonego stosunku. Jeżeli wspomniany stosunek był jedynym w tym cyklu, to szanse jednak nie są wysokie.

Do owulacji najprawdopodobniej dojdzie 14 września i w tym czasie powinna Pani podjąć kolejne próby. Badania dowodzą, że największe szanse na zapłodnienie występują po stosunkach odbytych na 48 godzin przed owulacją.

Przyjmowany przez Panią kwas foliowy nie wpływa na Pani płodność. Przyjmowanie kwasu foliowego co najmniej 3 miesiące przed poczęciem znacząco obniża ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej.

Pozdrawiam