Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta, 34 lata

Mam takie pytanie. Przez rok brałam tabletki, czasami zdarzało mi się zapomnieć wziąć, ale na drugi dzień wzięłam dwie i wszystko było ok. Do czasu. 14 stycznia miałam spodziewany okres (brałam jeszcze wtedy tabletki). 28 stycznia odstawiłam tabletki całkowicie i 30 dostałam taki niespodziewany okres 3-dniowy, taki skąpy. 30 oraz 31 kochaliśmy się bez zabezpieczenia oraz 6 i 8 lutego też. Do tej pory nie mam okresu. 12 lutego robiłam test - niestety wyszło, że nie jestem. Od 14 czuję się bardzo źle, boli mnie w dole brzucha, bardzo mnie bolą piersi i mam wrażenie, że brodawki mam dużo większe i tak jakby lekko nabrzmiałe, przy czym przed okresem miałam nabrzmiałe całe piersi, a teraz jest inaczej. Proszę, pomóżcie mi. Czy to może być dzidziuś w moim brzuchu? Jak mam wiedzieć, czy kochałam się w dni płodne? Czy zaraz po odstawieniu tabletek jest szansa na zajście w ciążę? Pozdrawiam i czekam na pomoc.
 

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Maja Sidor-Lenkiewicz 67
Lek. Maja Sidor-Lenkiewicz Internista, Warszawa-Wesoła 67 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę

Witam serdecznie,
po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zazwyczaj pojawia z 10-14-dniowym opóźnieniem. Zatem i pierwsza miesiączka pojawi się z takim samym opóźnieniem. Ale nie jest to regułą. Trudno określić, kiedy po odstawieniu tabletek będą dni płodne.
Powinna Pani wykonać kolejny test ciążowy. Poprzedni był wykonany za wcześnie.
Objawy, które się u Pani pojawiły, mogą świadczyć równie dobrze o zbliżającej się miesiączce, jak i o ciąży.
Pozdrawiam