Odstawiłam tabletki i nie mam okresu - co robić?

Mój problem polega na tym, że brałam tabletki antykoncepcyjne w ciągu 7-dniowej przerwy dostałam okres, to było 19.10.2010, następny dostałam 4.11.2010 i trwał 13 dni. W tym czasie odstawiłam tabletki. Do dzisiaj nie mam okresu, a test ciążowy z popołudniowego moczu wyszedł negatywnie. Jestem ciekawa dlaczego jeszcze nie dostałam okresu i czy powinnam powtórzyć test?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli po odstawieniu tabletek współżyłaś regularnie i nie stosowałaś dodatkowego zabezpieczenia to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Warto wykonać powtórnie test ciążowy- z moczu porannego, a dla pewności wykonać badanie z surowicy krwi beat HCG. Po wykonaniu tych badań warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!