Odżywianie przy podwyższonym poziomie wapnia

Witam.Mam podwyższony poziom wapnia ,jak powinnam się odżywiać, a może konieczne są leki,? mam 30 lat i obawiam się o swoje zdrowie, bardo proszę o odpowiedz na moje pytanie.pozdrawiam.

Niewielkie przekroczenie normy jest bezobjawowe, natomiast większe objawia się zwiększonym pragnieniem, zwiększeniem ilości oddawanego moczu, mdłościami , wymiotami, zaburzeniami neurologicznymi, może również powodować kamicę nerkową i zapalenie trzustki.
Przede wszystkim należy wykonać badania krwi : mocznik , kreatynina, PTH, wit. D3.
W leczeniu stosuje się dużą ilość płynów do picia, leki moczopędne, czasami bisfosfoniany lub kalcytoninę. Należy ograniczyć produkty bogate w wapń - przede wszystkim mleko, kefiry, jogurty, żółty ser oraz ryby.