Ognisko hypoechogeniczne - co to jest?
Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku usg piersi. Mam 24 lata i zrobiłam badania, bo wyczułam zgrubienie w piersi. Wynik jest następujący: Piersi o budowie gruczołowej. Nie stwierdza się obecności zmain ogniskowych w piersi prawej. W piersi lewej w kwadrancie górnym ognisko hypoechogeniczne o cechach usg torbieli śr. 4 mm. Przewody mlekowe nieposzerzone. Węzły chłonne pachowe niepowiększone. Skóra i tkanka podskórna prawidłowe. Co to jest to ognisko hypoechogeniczne? Czy powinnam się martwić?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu raka piersi
Witam serdecznie!
Ognisko hypoechogeniczne w języku opisu USG oznacza miejsce większego pochłaniania ultradźwięków, przez co w obrazie USG jest ciemniejsze od pozostałych tkanek. Właściwości większego pochłaniania ultradźwięków ma płyn lub tkanka tłuszczowa.
U Pani rozpoznano torbiel, czyli niewielką przestrzeń płynową. Torbiel tego rozmiaru wystarczy obserwować. Proszę zgłosić się do lekarza na kontrolne badania za 6 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie