Ognisko owalne dobrze odgraniczone jako gruczolakowłókniak

.W pażdzierniku wyczułam guza w piersi poszłam do lekarza , zrobiłam USG ,lekarz , który je robił bardzo wnikliwie wykonałbadanie , gdyż mam 40 lat i opisał tego guza jako ognisko owalne dobrze odgraniczone o charakterze gruczolakowłókniaka ,wielkość tego guza to 16 na 21 mm . Byłam u onkologa ,Pani doktor powiedziała ,że muszę zrobić mamografię i dała mi skierowanie pilne ,gdyż nie jast pewna czy to ten rodzaj guza który opisuje USG ,czy jest to możliwe aby USG nie dało jasnego obrazu? . Asia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
USG jest badaniem subiektywnym. Istnieje możliwość błędu. Proszę wykonać zalecone przez onkologa badanie. Następnie konieczna będzie wizyta kontrolna.