Ogólne osłabienie a wyniki pomiaru ciśnienia krwi

Witam, mam 27 lat, nie leczę się na ciśnienie, ale zdażają mi się dni kiedy nie mam na nic siły, a moje ciśnienie wynosi (ostatnio)126/56/98. Czy powinnam się niepokoic? Czytam rożne interpretacje wyników, ale nie znalazłam nic odnośnie ciśnienia na takim poziomie. Pozdrawiam, Klara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia jest prawidłowa. Teoretycznie może nieco za duża jest amplituda skurczowo-rozkurczowa, co może wskazywać na niedomykalność zastawki aortalnej, ale wymaga to dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem skierować się do specjalisty kardiologa.