Ograniczenie palenia papierosów w ciąży

W ciąży lepiej rzucić czy oraniczyć palenie??? Witam jestem w 3 tyg ciąży i niestety palę. Słyszałam, że radykalne rzucenie palenia jest równie groźne dla płodu ze względu na skutki głodu nikotynowego (stres itp.). Czy to prawda?? Lepiej odstawić papierosy od tak czy jednak ograniczyć ale popalać dalej??? A może teriapia zastępcza tj. Desmoxsan lub e-papieros???

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Należy całkowicie rzucić palenie. Stosowanie preparatów " zastępczych" również nie jest zalecane. Pozdrawiam