Ograniczenie zdolności do erekcji

Witam. Mam pytanie kiedyś mogłem się kochać nawet 5 razy pod rząd a teraz tylko raz po wytrysku zaraz mi opada i nie ma szans żeby było drugi raz

Dzień dobry!

Okres refrakcji, czyli niewrażliwości na bodźce po ostatnim orgazmie, jest inny dla każdego mężczyzny, ale też różny dla jednego mężczyzny w ciągu jego życia. Niektórzy potrzebują krótkiego odpoczynku i po kilku-kilkunastu minutach są zdolni do kolejnej erekcji, dla innych niezbędna jest np. doba przerwy. Czas refrakcji zależy od wielu czynników, m.in. stanu zdrowia mężczyzny, jego samopoczucia, stopnia ogólnego wypoczęcia, stopnia podniecenia i atrakcyjności seksualnej sytuacji intymnej oraz atrakcyjności partnerki, wieku mężczyzny itp. Większość mężczyzn z mijającymi latami, szczególnie jeśli prowadzą nie najzdrowszy styl życia (aktywność fizyczna, palenie papierosów, dieta, alkohol, sen itp.) zauważają, że są mniej zdolni do kolejnych stosunków niż wtedy, kiedy rozpoczynali dopiero życie seksualne.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Prawdopodobnie każdy mężczyzna chciałby być seksualnie sprawny w każdej sekundzie swojego życia. I właściwie jest to możliwe - jednak w zasadzie tylko w okresie dojrzewania - o czym sam Pan zresztą pisze.
"Normalny", czyli dojrzały mężczyzna nie jest, niestety, po wytrysku zwykle od razu zdolny do kolejnego stosunku. W zależności od różnych komponentów - wieku, sprawności, stanu zdrowia, czas "pomiędzy" kolejnymi stosunkami może wynosić od kilku, nawet do kilkunastu godzin. Innymi słowy - to, że po wytrysku nie może Pan od razu osiągnąć pełnej seksualnej sprawności nie jest objawem patologii, a wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam.