Ogromny ból podczas stosunku

Witam:) Otóż mam bardzo dziwny problem. Przejdę od razu do sedna sprawy. Podczas stosunku odczuwam wielki ból, tak jakby rozrywało mi od wewnątrz pochwę łącznie z macicą. Robiłam to dopiero ok. 6 razy, a podczas 4, gdy członek partnera wszedł "we mnie" odczułam tak przerażająco mocny ból, że natychmiast musieliśmy przerwać. Następnego dnia spróbowaliśmy jeszcze raz, ale sytuacja się powtórzyła. Pytałam znajomej co to może być, powiedziała mi, że na początku nie powinnam była robić tego "ostro". Proszę o odpowiedź, gdyż jest to dla mnie bardzo ważne. Dziękuje z góry i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odczuwanie bólu może być związane z różnymi czynnikami. Sposób, w jaki współżyłaś za pierwszym razem niekoniecznie musi być główną przyczyną problemu. Możliwe, że od czasu pierwszego stosunku nie dałaś sobie czasu na zagojenie się ranki po przerwaniu błony dziewiczej. Jest też prawdopodobne, że rozwija się u Ciebie stan zapalny narządów rodnych. Dlatego należy się w tej sprawie skonsultować z lekarzem ginekologiem, który będzie mógł sprawdzić Twój stan zdrowia. Lekarz będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam