Okres po konizacji i odstawieniu tabetek antykoncepcyjnych

W grudniu przeszłam konizację z powodu cin2... mam 23 lata... i skrócona szyjkę :/... odstawiłam również tabletki antykoncepcyjne po 3 latach stosowania... Okres powinien wystąpić gdzieś w granicach 11,12,13,14 marca maksymalnie... ale nie ma :( Owszem, uprawiałam seks z chłopakiem, ale zawsze w prezerwatywie i zawsze sprawdzaliśmy, czy aby nie pękła :/ On finiszował jeszcze we mnie, ale do tej prezerwatywy :/// Zrobiłam już dwa testy i wyszły negatywnie..., ale mam podwyższoną temperaturę 37,2... Bardzo się denerwuję, wręcz odchodzę od zmysłów... ciągle płaczę, bo na razie nie chcę mieć drugiego dziecka :(.. Ddodam, że drugi dzień utrzymują mi się brązowawo-czerwone plamienia :( Czy to oznacza ciążę... aha, dziś odbieram test z krwi... Czy on da mi 100% pewności???

Witam!

Zacznę od tego, że ryzyko ciąży w Pani przypadku jest naprawdę niewielkie. Jeżeli prawidłowo korzystali Państwo z prezerwatywy (zasady dokładnie opisane w ulotce), nie powinno dojść do zapłodnienia.

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przez kilka kolejnych cykli miesiączki mogą być nieregularne.
Ponadto wiele czynników może spowodować opóźnienie okresu. Należą do nich między innymi przeziębienie, gorączka i stres. Plamienie z dróg rodnych najprawdopodobniej jest zwiastunem zbliżającej się miesiączki. Podobne objawy pojawiają się czasem w czasie owulacji.

Konizacja nie ma wpływu na przebieg miesiączki.

Żaden test medyczny nie cechuje się 100% skutecznością. Jednak test ciążowy z krwi jest najbardziej wiarygodny ze wszystkich.