Okres po tabletce 72 po

Bardzo proszę o odpowiedź. 3go października ok 23 godz doszło do stosunku w czasie którego pękła prezerwatywa, która była jedynym zabezpieczeniem. Po 20 godz. zażyłam tabletkę po E**** . 12 października dostałam krwawienie. Początkowo było ono brązowe ale później wyglądało jak normalny okres i trwało normalnie czyli 7 dni. Według moich obliczeń normalny okres powinnam dostać 14 października i stąd moje pytanie. Czy mogę traktować to krwawienie jako normalny okres? Dodam jeszcze, że mam nieregularne miesiączki. Ostatnie: 31 lipiec, 8 wrzesień i różnie trwają od 33 do 39 dni i mam teraz problem z określeniem dni owulacji, dlatego nie wiem czy tabletka zadziałała. Proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skuteczność antykoncepcji "po stosunku" jeśli została zastosowana w pierwszej dobie sięga 99%. Wobec tego ryzyko zapłodnienia jest naprawdę bardzo małe.
Po zastosowaniu tego preparatu może pojawić nieregularne krwawienie, tym bardziej jeśli Pani cykle cechuje duża nieregularność.

Redakcja abcZdrowie.pl