Okres po tabletce 72h

Witam. Odbyłam stosunek z chłopakiem dnia 14 Listopada. Następnie po niecałych 60h wzięłam tabletkę "po stosunku", po czym równe 7 dni później wystąpiło krwawienie, a wcześniejszy okres miałam 4 Listopada. Aktualnie wciąż nie mam okresu, chociaż po krwawieniu od tab. po- minęło 35 dni. Co może to oznaczać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oznacza to, że nastąpiło rozchwianie hormonalne po zażyciu tabletki. Jest to jej normalne działanie uboczne. Powinien o tym poinformować Panią lekarz, który przepisał tabletkę. Dlatego nie zaleca się stosowania tabletki "po" zbyt często, jako doraźnej metody antykoncepcyjnej, ona naprawdę nie jest obojętna dla zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie!